Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Recenze
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Wisdom – Rise Of The Wise (2016 / CD / Noize Art / heavy-power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 1

Wisdom - Rise Of The WiseTiskové zprávy mají tendenci kecat. Nicméně v případě WISDOM je třeba uznat jednu věc. Schválně se zamyslete, kolik znáte maďarských rockových či metalových kapel. Já bych vyjmenoval neo thrashery EKTOMORF, folkaře DALRIADA, samozřejmě legendární OMEGU a registruji ještě black metalovou formaci SEAR BLISS, která je typická tím, že do své tvorby zahrnula trombón. A pak zde máme WISDOM, o nichž se v tiskové zprávě píše, že díky nim se maďarská metalová scéna dostává do evropského povědomí. No, s tím lze celkem souhlasit, pokud k tomu přidáme ještě upřesnění, že se jedná o maďarskou heavy metalovou scénu. Přece jen, význam EKTOMORF či OMEGA bych nepodceňoval.

Helloween – My God-Given Right (2015 / CD / Nuclear Blast / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 1

Uznávám, s touto recenzí přicházím poněkud opožděně. Důvod je celkem prostý. Já jsem totiž nové HELLOWEEN recenzovat vůbec nechtěl. Nikdy jsem se nepovažoval za kdo ví jak velkého znalce jejich tvorby. Tuto skutečnost jsem alespoň částečně hodlal napravit, a tak jsem se v posledních týdnech trochu podrobněji zabýval diskografií kapely, kterou lze celkem směle označit za průkopníky power metalu. A když už jsem se prokousal syrovým „Walls Of Jericho“, kultovními „Keepery“, experimentálnějšími „Pink Bubbles“ a „Chameleon“ a pak dlouhým obdobím Andiho Derise, bylo mi jasné, že reflektovat stále novinku vlastně není od věci.

Thornbridge – What Will Prevail (2016 / CD / Massacre / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 2

Nový recenzentský rok otevírám deskou německé power metalové formace THORNBRIDGE. Ta vydala svůj debut „What Will Prevail“  19. února. Cesta k němu však nebyla nijak ukvapená. Jörg „Mo“ Naneder (zpěv a kytara) a Patrick „Pat“ Rogalski (kytara) kapelu oficiálně založili už v roce 2008, ovšem až s příchodem  bubeníka Maximiliana „Lucky“ Glücka a basisty Patricka „Burghi“ Burgharda v roce 2012 se formace ustálila a byla připravená ke koncertování. To se dělo mimo jiné po boku skupin SINBREED, MESSANGER nebo ORDEN OGAN. V roce 2012 se též objevuje EPčko „Galley Of Horror“. A letos kapela přichází s plnohodnotným debutem pod hlavičkou Massacre Records.

Personal Signet – Fundamental Human Instinct (2014 / CD / BrainZone / progressive metal)

Hodnocení uživatelů:  / 6

V roce 2012 jsem hodnotil EP „Wires“ mohelnických PERSONAL SIGNET a recenzi jsem tehdy uzavíral „s očekáváním věcí příštích“. Teď pozvolna otevírám další a přiznávám, že vysoká očekávání mě ani po letech neopustila, poněvadž na debutovém albu a následném EP se PERSONAL SIGNET prezentovali jako vyspělá progresivní formace takřka světové úrovně. V průvodním dopisu k minulému počinu kapela psala, že EP „je předvojem pro nás samotné tolik očekávaného druhého CD“. To mělo vyjít zkraje roku 2013, kvůli všelijakým odkladům ale spatřilo světa až před Vánoci 2014. A poněvadž ani naše aktivita není vždy taková, jakou bychom si ji přáli mít, s recenzí do mlýna přispíváme až na počátku roku 2016; v době, kdy už třebas leckterý čtenář nahrávku zná. Ale třeba taky ne, a tak se na ni pojďme podívat okem kritickým.

Kreator – Endorama (1999 / CD / Drakkar / gothic metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Veľa ľudí rado experimentuje. A nakoľko sú umelci tiež ľudia, nevyhýba sa táto potreba ani im, hudobníkom nevynímajúc. Kto pozná skupinu KREATOR vie, že táto ,,teutonická“ štvorica experimentovala celé 90. roky. Najprv boli „Renewal A Cause For Conflict“, za ktorými nasledoval temný, a chvíľami až industriálny „Outcast“. Otázka teda znela, čo príde potom? Odpoveď je jedno jediné slovo. „Endorama“.

Stormhammer – Echoes Of A Lost paradise (2015 / CD / Massacre / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Poučení, které jsem si vzal z poslechu německé kapely STORMHAMMER, by se dalo ve zkratce vyjádřit takto: "Nikdy nevěřte promo textům!" Ty mi totiž slibovaly výbuch enegrie, silné rify, opravdu povedený mix power, speed, thrash, true (to samozřejmě nesmí chybět) skladeb, pomalé, středně rychlé i baladické písně; no prostě asi uplně vše. Nechyběla také hláška o kladivu, které nás má zasáhnout. Pojďme se ale podívat jak to dopadlo ve skutečnosti. Malá nápověda: ti z Vás, které napadlo něco o pejskovi a kočičce, nejsou daleko od pravdy.

Manimal – Trapped In The Shadows (2015 / CD / AFM / power-heavy metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Bez zbytečných okecávaček to vybalím natvrdo – je skara dobře, že to tihle pánové ze Švédska nezabalili a že po velmi slibném debutu „The Darkest Room“ jsou zpět. A to ještě silnější než kdy před tím!

Powerwolf – Blessed & Possessed (2015 / CD / Napalm / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Že dneska metalové kapely kopírujou kdekoho nalevo napravo, to se nechá pochopit – nějakou velkou vynalézavost koneckonců asi moc vyžadovat nemůžem', tuplem ve sféře power metalu. Ale když už někdo vykrádá a recykluje sám sebe, zadělává si vždycky na průšvih. A POWERWOLF, kteří po dvou letech přichází s nástupcem úspěšné „Preachers of the Night“, od minula neudělali ani krok kupředu, těsto na své šesté album uhnětli ze starých a obehraných receptů a leckomu už se můžou začít přejídat.

Various Artists – A Light In Black (A Tribute To Ronnie James Dio) (2015 / 2CD / Massacre / heavy metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Když v roce 2010 zemřel Ronnie James Dio, metalový svět se ponořil do smutku. Zpráv vyjadřujících soustrast bylo nepočítaně; zármutek nad touto ztrátou vyjadřovali jak Diovi současníci, tak mladá, nastupující generace.

Arallu – Geniewar (2015 / CD / vlastní vydání / black metal)

Hodnocení uživatelů:  / 2

Arallu - GeniewarKapela ARALLU pro mě byla zcela neznámou a nevěděla jsem, co od jejich alba čekat, avšak zvědavost ve mně probudil už fakt, že se jedná o blackmetalovou skvadru z Jeruzaléma, místa, kde bych tento žánr nehledala. Jako první mě napadla otázka, zda zpívají v rodném jazyce a zda používají i některé z tamních nástrojů.