Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Power Metal Blast Vol.8 – 27.11.2010 – Favál, Brno
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Power Metal Blast Vol.8 – 27.11.2010 – Favál, Brno

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

27.11.2010 – na první pohled sobota podobná mnoha sobotám jiným. Co však již tak obvyklé nebylo, byl fakt, že se ten den konalo asi šest koncertů, na které bych ráda zašla. Nakonec jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla pro osmý ročník Power Metal Blast, který se již tradičně konal v brněnském klubu Favál.

Letošní ročník se předvedly tři kapely: novopačtí mladíci SAMHAIN, EAGLEHEART, kteří koncert pořádali, a konečně také hvězdy večera legendární KREYSON s ještě legendárnějším Láďou Křížkem za mikrofonem.

Na Favál, který byl k mému překvapení již docela slušně zaplněn, jsem dorazila chvíli před prvními vystupujícími, jimiž byli již zmínění SAMHAIN. Tato smečka poctila PMB svojí návštěvou již vloni. Tehdy jsem je viděla poprvé a od té doby jsem je sledovala, byla na spoustě jejich koncertů a jejich mladou, živelnou hudbu si zamilovala. Pravda je, že minulý rok bylo na jejich vystoupení v kotli více lidí, na druhou stranu ale už hráli vyspěleji a více si koncert užívali. Zazněly především skladby z rok starého debutu „The Ark Of Eternity“, jako například „Lineage“, „Part Of My Destiny“, či „Only I Know“. Kromě toho zazněl i „Rytíř“ z EP „Tajemství duše“ a úplně nová skladba „Once Upon A Time“, která nám dává nahlédnout směr, kterým budou SAMHAIN pokračovat. Na úplná závěr pak zazněl duet „Revelation Of Guestion Of Why“ s Michalem Kůsem z EAGLEHEART.
I přes částečnou chladnost publika, které se spíše zvědavě drželo vzadu s půllitrem piva, nehrála kapela o nic hůře, než jindy. Verča – vokalistka – se dokonce odhodlala sejít z pódia a podpořit řídký kotel nejvěrnějších pod sebou. Zbytek sice zůstal na stagi, ale na výkonu jim to rozhodně neubralo. I přes občasné chyby, hlavně co se týká rytmu, se koncert povedl a rozhodně jsem byla spokojená.

EagleheartDruzí se představili brněnští EAGLEHEART s relativně novým kytaristou Michalem Jankuliakem. Musím konstatovat, že mezi kluky zapadl a co se týče jeho hráčských schopností, rozhodně nebyl pozadu za svými talentovanými spoluhráči.
Kotel již nabyl větších rozměrů, a tak mohli kluci hrát i s tolik potřebnou podporou, která je nakopla k ještě lepšímu výkonu.
Z písní jsme slyšeli již tradičně skladby z jejich debutu „Moment Of Life“, jako třeba „Into The Sky“, „Tears Of Rain“, či „Don´t Turn Your Head“. Podobně jako u SAMHAIN zazněla i nějaká ta nová skladba. EAGLEHEART jsou těsně před nástupem do studia, kde by měla vzniknout nová deska, tak doufám, že nové songy budou nejméně tak kvalitní, jak jsme mohli slyšet na PMB.
Co musím zdůraznit bylo, že si to chlapci na stage rozhodně užívali. Vojta vypadal spokojenější než obvykle a víc se rozdováděl. Bohužel však, ke všeobecnému zklamání tentokrát nezazněl žádný vtip. Místo toho si nečekaně vzal do ruky kytaru a před zraky divících se fanoušků začal hrát. Hrál sice v podstatě to stejné jako druhá kytara, ale na efektu to neubralo a bylo to vítané zpestření. Prozradím, že se na tom kluci dohodli asi pět minut před začátkem koncertu.

S každým dalším účinkujícím, který hrál, se zvětšoval kotel lidí pod pódiem. S KREYSON, hlavní hvězdou večera, byl logicky největší. Kromě toho mu vévodila i velká vlajka podporující skupinu.
Tato formace v čele s Láďou Křížkem už má nějaký ten koncert za sebou a rozhodně si nemusí nic dokazovat. Přiznám se, že jejich tvorbu nemám nějak zvlášť naposlouchanou, ale jejich výkon na Favále se mi opravdu líbil. Lidem se  koncert evidentně líbil taky, protože zpívali, řvali a podporovali kapelu, jak jen to šlo. Dokonce prý dojali i basáka. Škoda jen, že to KREYSON víc nerozjeli na pódiu a neudělali větší show. I když je pravda, že maskáčovitý ultrazvuk, alias Láďa Křížek, doplňoval vystoupení vtipnými hláškami („Víte, jaký vtip teď letí v Praze? Brno! Ale já s tím nesouhlasím, já mám Brno rád“).
Co musím pochválit byly pěkně povedené dvojhlasy a krásné bubenické sólo.

Abych to tak nějak shrnula závěrem: Koncert jsem si užila maximálně a rozhodně nelituji toho, že jsem si nechala ujít zimní Masters Of Rock.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat